Od autora

Nazywam się Tymoteusz Dzienniak. Jestem programistą i od niedawna także piwowarem domowym. Jakiś czas temu wpadł mi do głowy pomysł na stworzenie porównywarki cen surowców piwowarskich. Chciałem, aby porównywarka miałą przejrzysty interfejs przystosowany do używania na smartfonach i tabletach, pomagała użytkownikowi znaleźć to, czego szuka np. przez automatyczne uzupełnianie nazw wyszukiwanych surowców oraz dużą i aktualną bazą rzeczywistych produktów oferowanych przez sklepy internetowe. Niedawno udało mi się wcielić ten pomysł w życie.

Co w tej chwili oferuje porównywarka?

W tej chwili możliwe jest porównywanie cen słodów z najpopularniejszych sklepów internetowych. Ich listę zobaczyć można pod tym adresem: lista sklepów. Aby wyszukać interesujący nas surowiec wystarczy zacząć wpisywać jego nazwę w polu wyszukiwania na stronie głównej, np. pilz wey, aby wyszukać słód pilzneński Weyermanna. Po wybraniu surowca z listy pojawi się porównanie cen oraz dodatkowe okienko do określenia filtrów - w przypadku słodu będzie to waga. Dzięki temu możemy ograniczyć listę i wyświetlić tylko oferty 1 kg danego słodu.

Plany na przyszłość

Porównywarka zaprezentowana wraz z publikacją tego postu to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości planuję rozszerzyć jej funkcje:

  • dodanie innych surowców piwowarskich (chmieli, drożdży, dodatków)
  • dodanie obsługi większej liczby sklepów
  • dodanie funkcjonalności wyceny receptur
  • dodanie informacji o kosztach dostawy
  • automatyczne ustawianie filtrów po wpisaniu w polu wyszukiwania, np. pilz wey 1kg automatycznie ustawi filtr na 1 kg
  • zapisywanie wyników wyszukiwania w pasku adresu, tak aby możliwe było wrócenie do wyszukiwania używając linku

Funkcjonalność wyceny receptur wydaje mi się szczególnie interesująca. Umożliwi ona zdefiniowanie receptury, a następnie sprawdzenie, w którym sklepie kupimy wszystkie surowce najtaniej.

Na koniec

Jako że większość piwowarów domowych w Polsce korzysta z forów internetowych, założyłem wątek na jednym z największych forów poświęconych tej tematyce - piwo.org, w którym będę informował o postępach prac nad porównywarką. Można tam również zgłaszać uwagi oraz pomysły na dalszy rozwój.

Serdecznie zapraszam do korzystania z porównywarki i zgłaszania jakichkolwiek uwag!